BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

Wersja Beta

Mistrzostwa Europy Seniorów Oyama Karate

2013-05-25|Witebsk - Białoruśwróć do listy

Relacja z zawodów:

W dniach 25-26 maja 2013 roku odbyły się w Witebsku na Białorusi IV otwarte Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów Oyama Karate w konkurencji Kata, Semi-knockdown i Knocdown. Organizatorem zawodów w których wystartowało 320 osób była Białoruska Organizacja Oyama Karate. W ME wzięli udział przedstawiciele 13 organizacji Knockdown karate z 8 krajów: Rosji, Polski, Ukrainy, Białorusi, Estonii, Niemiec, Węgier i Azerbejdżanu.
W sobotę do południa startowali zawodnicy w kata i kobudo. Zawody te zostały zdominowane przez reprezentantów Polski, którzy wygrali większość kategorii. Po południu startowali seniorzy w konkurencji knockdown. W tej silnie obsadzonej rywalizacji bardzo dobrze spisał się wychowanek Białostockiego Klubu Oyama Karate Sensei ADAM CHLABICZ, który w kategorii pow. 80 kg zajął drugie miejsce. W drodze do tytułu Wicemistrza Europy w Oyama Karate pokonał zawodników z Białorusi. W tej konkurencji startowało 11 Polaków zdobywając 8 medali: dwa złote, 3 srebrne i 3 brązowe.
W niedziele walczyli juniorzy i juniorzy starsi zdobywając 11 medali: 3 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe.