BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

Wersja Beta

XII Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Oyama Karate

2012-11-24|Radom| Zobacz galerię zdjęć: Obejrzyj galerięwróć do listy

Relacja z zawodów:

W minioną sobotę i niedzielę, tj. 24 i 25 listopada 2012 r., w Radomiu odbył się XII Puchar Polski Juniorów i Seniorów w OYAMA KARATE. Zawody zgromadziły rekordową liczbę zawodników – 340 z 34 klubów. W zawodach wzięła udział liczna reprezentacja Białostockiego Klubu Oyama Karate zdobywając 10 pucharów !!!
W sobotę do południa na trzech matach walczyli seniorzy w konkurencji Semi-knockdown. Najlepiej z naszej reprezentacji w tej formule wypadła Ewa Wróbel zajmując pierwsze miejsce w kat. wagowej do 60 kg. Drugie miejsce w kategorii seniorów pow. 80 kg zajął Patryk Zabrocki. Oboje otrzymali dyplomy i efektowne puchary.
Po południu rozegrano puchar OYAMA TOP w Knockdown z udziałem szeregu utytułowanych zawodników Oyama Karate. Rywalizacja w tej prestiżowej konkurencji stała na bardzo wysokim poziomie. Z naszych zawodników najlepiej wypadł Jarosław Kisiel, który w kat. wag. do 80 kg po morderczym pojedynku w walce finałowej, z zawodnikiem z Krakowa, nieznacznie mu uległ i zajął ostatecznie drugie miejsce. Trzeci w kat. wag. powyżej 80 kg był Dawid Kiszycki, który różnicą wagi pokonał bardzo dobrze walczącego kolegę z drużyny Adama Chlabicza. W niedzielę, w drugim dniu Pucharu Polski, w godzinach przedpołudniowych rozegrano walki w konkurencji Semi-knockdown juniorów w dwóch grupach wiekowych. W kategorii wiekowej 14-16 lat najlepiej wypadła Monika Kaczan, która w kat. wagowej do 50 kg wygrała wszystkie walki i zajęła pierwsze miejsce. Trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej zajął Mateusz Rutkowski, startujący w kat. wagowej do 75 kg. Również pierwsze miejsce zajął Paweł Matyszewski startujący w juniorach starszych (16-18 lat). Paweł został wybrany Najlepszym Technikiem wśród juniorów i otrzymał okazały puchar.

W godzinach popołudniowych, odbyły się po raz pierwszy zawody Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14) w konkurencji Lekki Kontakt. Dzieci chronione pełnym kompletem ochraniaczy, śmiało walczyły, mocno dopingowane przez rodziców i trenerów. W tej konkurencji również odnieśliśmy sukces za sprawą Anety Bogdanowicz, która w kategorii wagowej powyżej 50 kg była trzecia i Adama Grabowskiego, który startując w najliczniejszej kategorii wśród młodzików (21 zawodników) do 35 kg. był drugi. Wygrał trzy walki przed czasem, a w walce finałowej nieznacznie uległ zawodnikowi z Lublina. W sumie w Pucharze Polski zawodnicy białostockiego klubu zdobyli trzy pierwsze miejsca, trzy drugie, trzy trzecie oraz puchar Najlepszego Technika. Zarząd białostockiego klubu pragnie bardzo serdecznie podziękować Panu Cezaremu Breczko, którego firma BMW Auto-Breczko pomogła białostockiej ekipie w transporcie do Radomia.

Sukcesy BKOK:

I miejsce oraz Puchar Najlepszego Juniora - Paweł Matyszewski - kategoria juniorów 16-18 lat do 65 kg
I miejsce - Ewa Wróbel - kategoria semi-knockdown do 60 kg
I miejsce - Monika Kaczan - kategoria juniorów 14-16 lat do 50 kg
II miejsce - Jarosław Kisiel - kategoria knockdown do 80 kg
II miejsce - Patryk Zabrocki - kategoria semi-knockdown powyżej 80 kg
II miejsce - Adam Grabowski - konkurencja lekki kontakt młodzików 10-12 lat do 35 kg
III miejsce - Dawid Kiszycki - kategoria knockdown powyżej 80 kg
III miejsce - Mateusz Rutkowski - kategoria juniorów 14-16 lat do 75 kg
III miejsce - Aneta Bogdanowicz - konkurencja lekki kontakt juniorów 12-14 lat powyżej 50 kg