BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

ARCHIWUM BIAŁOSTOCKIEGO KLUBU OYAMA KARATE

Wersja Beta

XVII MP Seniorów, XV MP Juniorów oraz I Ogólnopolski Turniej w kon. Lekki Kontakt dla dzieci 12-14 lat

2012-05-12|Tychy| Zobacz galerię zdjęć: Obejrzyj galerięwróć do listy

Relacja z zawodów:

W sobotę i niedzielę 12 i 13 maja Tychy stały się stolicą polskiego Oyama Karate. Przez dwa dni odbywały się tam walki zarówno seniorów, juniorów jak i dzieci w ramach XVII Mistrzostw Polski Seniorów (sobota), XV Mistrzostw Polski Juniorów (niedziela) oraz pilotażowego I Ogólnopolskiego Turnieju w konkurencji Lekki Kontakt, dla dzieci w wieku 12-14 lat (niedziela).
W zawodach wystartowało przeszło 290 zawodników z 42 klubów Oyama Karate, Kyokushin Tezuka Grup i Kyokushin Matsushima.
Bardzo dobrze spisali się podopieczni WITOLDA CHOIŃSKIEGO, którzy reprezentując Podlasie zajęli 9 pozycji medalowych!!! (trzy złote, cztery srebrne oraz dwa brązowe).
Mistrzami Polski zostali po raz drugi DAWID KISZYCKI, w kat. wag. powyżej 80 kg w konkurencji knockdown seniorów (walka bez ochraniaczy), oraz PAWEŁ MATYSZEWSKI, w kat. wag. do 60 kg w semi-knockdown juniorów starszych.
Także pierwsze miejsce zajęła EMILIA KASJAN, w kat. juniorek do 45 kg w konkurencji „lekkiego kontaktu”.
Srebrne medale zdobyli: MAGDALENA ZIELEŃCOW w kat. juniorek starszych do 55 kg (gala), EWA WRÓBEL do 60 kg, MICHAŁ FIŁOŃCZUK kat. juniorów do 65 kg oraz MACIEJ LASZUK w kat. juniorów starszych do 75 kg.
Brązowe medale zdobyły: MONIKA KACZAN w konkurencji „lekki kontakt” juniorek do 50 kg, oraz ANETA BOGDANOWICZ w tej samej konkurencji juniorek, lecz powyżej 50 kg.
Tuż za podium znalazł się ROBERT CHOIŃSKI, który startując w kategorii semi-knockdown seniorów do 80 kg wygrał dwie walki i zajął czwarte miejsce.

Zarząd Klubu pragnie bardzo serdecznie podziękować Panu Cezaremu Breczko, właścicielowi firmy BMW Auto–Breczko oraz rodzicom, Panu Markowi Kasjanowi i Markowi Kaczan, za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody.

Sukcesy BKOK:

I miejsce - Dawid Kiszycki - kategoria seniorów knockdown powyżej 80 kg
I miejsce - Paweł Matyszewski - kategoria do 60 kg w semi-knockdown juniorów starszych
I miejsce - Emilia Kasjan - kategoria do 45 kg juniorek w konkurencji „lekkiego kontaktu”
II miejsce - Magdalena Zieleńcow - kategoria do 55 kg juniorek starszych (gala)
II miejsce - Ewa Wróbel - kategoria do 60 kg juniorek starszych
II miejsce - Michał Fiłończuk - kategoria do 65 kg juniorów
II miejsce - Maciej Laszuk - kategoria do 75 kg juniorów starszych
III miejsce - Monika Kaczan - kategoria do 50 kg juniorek w konkurencji „lekkiego kontaktu”
III miejsce - Aneta Bogdanowicz - kategoria powyżej 50 kg juniorek w konkurencji „lekkiego kontaktu”