BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

ARCHIWUM BIAŁOSTOCKIEGO KLUBU OYAMA KARATE

Wersja Beta

Puchar Polski OYAMA TOP oraz Puchar Polski Juniorów Oyama Karate w semi-knocdown

2011-11-19|Andrychów| Zobacz galerię zdjęć: Obejrzyj galerięwróć do listy

Relacja z zawodów:

W minioną sobotę i niedzielę odbył się w Andrychowie Puchar Polski Juniorów i Seniorów OYAMA KARATE w kumite (walce). Do Andrychowa przyjechała rekordowa liczba zawodników, bo przeszło 280 z 39 klubów Oyama Karate, Kyokushin Tezuka i Matsushima.
Na pucharze nie zabrakło również reprezentacji Białostockiego Klubu Oyama Karate. Był to bardzo udany występ podopiecznych Witolda Choińskiego, którzy przywieźli z Andrychowa aż osiem pucharów. Najlepiej z Białostockiej ekipy wypadł DAWID KISZYCKI, który w sobotni wieczór startując w najbardziej prestiżowej i widowiskowej konkurencji seniorów knockdown (walka bez ochraniaczy w pełnym kontakcie) zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej powyżej 80 kg, pokonując przy tym bardzo groźnych i utytułowanych rywali z Krakowa. Również JAROSŁAW KISIEL zdobył puchar w tej samej formule zajmując trzecie miejsce w kat. do 80 kg. Natomiast ROBERT CHOIŃSKI startujący w formule w semi-knockdown (walka w ochraniaczach na piszczele oraz w kasku) zajął w kat. wagowej do 80 kg drugie miejsce, a ANIA STOCKA była trzecia w kat. seniorek do 60 kg. Również w niedziele białostoccy juniorzy udowodnili, że należą do najlepszych w kraju zdobywając trzy puchary.
PAWEŁ MATYSZEWSKI w konkurencji semi-knockdown do 60 kg był drugi. Został on również wyróżniony pucharem najlepszego juniora zawodów. Paweł dwie walki wygrał przed czasem wykonując techniki na ippon (punkt).
Także juniorki starsze białostockiego klubu dwukrotnie stawały na podium. AGNIESZKA KASJAN po bardzo zaciętych pojedynkach zajęła trzecie miejsce w kat. wagowej do 55 kg, a EWA WRÓBEL debiutująca w tak prestiżowej imprezie również była trzecia w kat wag. do 60 kg.
Udział zawodników Białostockiego Klubu Oyama Karate był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Białegostoku.

Sukcesy BKOK:

I miejsce - Dawid Kiszycki - kategoria seniorów knockdown powyżej 80 kg
III miejsce - Jarosław Kisiel - kategoria seniorów knockdown do 80 kg
II miejsce - Robert Choiński - kategoria seniorów semi-knockdown do 80 kg
III miejsce - Anna Stocka - kategoria seniorów semi-knockdown do 60 kg
I miejsce oraz puchar najlepszego juniora zawodów - Paweł Matyszewski - kategoria juniorów starszych semi-knockdown do 60 kg
III miejsce - Agnieszka Kasjan - kategoria juniorów starszych semi-knockdown do 55 kg