BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

Wersja Beta

Puchar Europy OYAMA IKF

2009-05-16|Bydgoszczwróć do listy

Relacja z zawodów:

W minioną sobotę i niedzielę po raz pierwszy w Polsce odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Puchar Europy w Oyama Karate. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników i zawodniczek reprezentujących Rosję, Ukrainę, Kanadę, Estonię, Białoruś, USA, Japonię oraz Polskę. Puchar zorganizowany był w 3 konkurencjach: kata, semi-knockdown oraz knockdown. Zawody zostały perfekcyjnie przygotowane w pięknej Hali Sportowo Widowiskowej "Łuczniczka" w Bydgoszczy.

W Pucharze spektakularny sukces odnieśli zawodnicy z Białostockiego Klubu Oyama Karate, którzy zdobyli cztery medale w konkurencji walki. Worek z medalami otworzył w sobotę Dawid Kiszycki, który w najbardziej prestiżowej konkurencji knockdown seniorów w rewelacyjny sposób wywalczył Puchar Europy w kat. wag. do 90kg, pokonując rywali przed czasem.
W niedzielę od rana rywalizowali juniorzy. Najlepiej z pośród nich wypadł Łukasz Kamiński, który w kat. juniorów starszych do 80kg zajął drugie miejsce, ulegając jedynie w walce finałowej, przez wskazanie sędziego maty, zawodnikowi z Kanady. Natomiast Artur Milewski i Daniel Kostro zajęli trzecie miejsce również w kat. juniorów starszych odpowiednio do 60kg i powyżej 80kg.
Osiągnięcia zawodników Białostockiego Klubu Oyama Karate w Pucharze Europy Oyama IKF były największym sukcesem w 16-letniej historii klubu prowadzonego przez Witolda Choińskiego 4 dan.