BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

Wersja Beta

Puchar Polski Seniorów OYAMA PFK "OYAMA TOP" w knockdown

2008-12-13|Lubliniec| Zobacz galerię zdjęć: Obejrzyj galerięwróć do listy

Relacja z zawodów:

W sobotę 13.12.2008r. odbył się w Lublińcu IX Puchar Polski "OYAMA TOP". Zawody te są najważniejszą imprezą sportowa dla seniorów w polskim Oyama Karate. W pucharze tym mogli wystąpić tylko ci zawodnicy i zawodniczki, którzy w minionym roku zdobyli najwięcej medali w ogólnopolskich zawodach karate. O Puchar Polski rywalizowało 40 zawodników i zawodniczek z 14 ośrodków Oyama Karate w Polsce. Białystok w tej prestiżowej imprezie rezentowało trzech zawodników, którzy zdobyli trzy puchary.
Najlepiej z całej trójki wypadł Dawid Kiszycki aktualny Mistrz Polski w kat. do 90 kg, który wygrał wszystkie walki i zdobył Puchar Polski. Za zwycięstwo otrzymał nagrodę rzeczową i pieniężną.
Drugi reprezentant Białostockiego Klubu Oyama Karate Leszek Kobus w kat. wagowej do 80 kg zajął drugie miejsce, potwierdzając tym samym przynależność do najlepszych zawodników Oyama Karate w Polsce. Po zaciętej dogrywce w walce finałowej uległ przez wskazanie sędziów.
Trzeci z Białostockich zawodników Adam Chlabicz tym razem zajął trzecie miejsce w kat. powyżej 90 kg, a w walce o finał przegrał z finalistą Pucharu Świata Łukaszem Łuczyńskim z Kozienic.