BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

Wersja Beta

XVI Mistrzostwa Polski Seniorów Oyama Karate w knockdown i semi-knockdown

2011-05-07|Białystok| Zobacz galerię zdjęć: Obejrzyj galerięwróć do listy

Relacja z zawodów:

W sobotę 7 maja odbyły się w Białymstoku XVI Mistrzostwa Polski Seniorów w OYAMA KARATE w walkach. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 72 zawodników z 21 klubów Oyama Karate z Polski. Zawody odbywały się w dwóch formułach. Od godziny 10 odbywały się eliminacje, ćwierćfinały i półfinały w Semi-knockdown, a po uroczystym otwarciu finały w Semi-knockdown i zawody w Knockdown. Na uroczystym otwarciu i zawodach obecni byli Prezes Oyama Polskiej Federacji Karate Pan Jan Dyduch 8 Dan oraz przedstawiciele władz miasta: Dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury Pan Wojciech Janowicz oraz Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji w Białymstoku Pan Artur Wojtkowski, który w imieniu Prezydenta Miasta Białegostoku, Honorowego Patrona imprezy, otworzył mistrzostwa.
Rywalizacja sportowa przebiegała we wspaniałej atmosferze, którą stworzyła odpowiednia scenografia i żywo ragująca publiczność. Białystok wystawił najliczniejszą reprezentację z której najlepiej wypadł Daniel Kostro, który w konkurencji Semi-knokdown powyżej 80 kg został Mistrzem Polski i stanął na najwyższym stopniu podium. W tej samej formule Artur Milewski w kat. wagowej do 70 kg był drugi.
Natomiast w Knockdown karate najlepiej z białostockiej ekipy wypadł Leszek Kobus, który po bardzo emocjonującej walce finałowej i dogrywce uległ przez wskazanie sędziego maty zawodnikowi z Krakowa Piotrkowi Pawlickiemu i zajął drugie miejsce w kat. wag. do 80 kg. Natomiast Dawid Kiszycki i Jarosław Kisiel zajęli trzecie miejsce odpowiednio w kat. wag. powyżej 80 kg i do 80 kg..
Mistrzostwa uświetnił pokaz przygotowany przez członków białostockiego klubu prowadzony przez senseia Marcina Siegieńczuka 1 Dan i Krzysztofa Chilińskiego 1 Dan.
Patronat medialny nad imprezą obiął TVP-Białystok, Gazeta Współczesna, Radio Akadera oraz Radio Białystok.
Sponsorami imprezy byli: BMW Auto Breczko , TOP AUTO , AKCESS, JORK , KAJA, GAIA, TRADIS i LEPSZA WODA.