BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

Wersja Beta

XIII Mistrzostwa Polski Seniorów PFK w knockdown

2008-05-17|Wrocławwróć do listy

Relacja z zawodów:

17 maja w Hali Sportowej AWF we Wrocławiu odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Seniorów Polskiej Federacji Karate w konkurencji knockdown. Na tym najbardziej prestiżowym turnieju w tym roku w tej dyscyplinie do rywalizacji przystąpiło 61 zawodników z 18 klubów z całego kraju zrzeszonych w trzech federacjach - Oyama karate, Kyokushin Tezuka Grup i Kyokushin IFK. Zawody stały na wysokim poziomie, walki były widowiskowe i ciekawe.

Białostocki Klub Oyama Karate reprezentowało tym razem 3 zawodników. Zdobyli oni 3 medale: złoty, srebrny oraz brązowy. Wszyscy trzej, jako półfinaliści, musieli zmierzyć się z testem łamania desek.

Dawid Kiszycki wywalczył tytuł Mistrza Polski. Rywalizował on w kategorii do 90 kg i sięgnął po złoto po bardzo trudnych i pięknych walkach. W finale pokonał bardzo dobrze dysponowanego zawodnika z Wałbrzycha - Jarosława Zawodni, który otrzymał tytuł najlepszego technika zawodów.

Drugie miejsce w kategorii do 75kg zajął Leszek Kobus, który w walce finałowej uległ Jackowi Walaszczykowi z Katowic, aktualnemu mistrzowi kraju i obrońcy tytułu.

Trzeci z karateków Adam Chlabicz uplasował się w kategorii powyżej 90 kg na miesjcu trzecim i sięgnął po brąz. W półfinale, po wyrównanej walce uległ Marcinowi Karlikowskiemu z Krakowa.