BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

Wersja Beta

VII Mistrzostwa Polski Juniorów PFK w semi-knockdown

2004-05-15|Warszawawróć do listy

Relacja z zawodów:

Już po raz VII odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate w konkurencji walki. Zawody odbyły się w Warszawie w Białołęckim Ośrodku Sportu. Wystartowało przeszło 160 zawodników reprezentujących 30 klubów Oyama Karate i Kyokushinkai IFK. Białostocki Klub Oyama Karate reprezentowało trzech zawodników. W kategorii wagowej do 170 kg juniorów starszych startował DAMIAN BORECKI, który walkę eliminacyjną wygrał przez ippon (pełny punkt) natomiast w ćwierćfinale po zaciętym pojedynku uległ Danielowi Jankowskiemu z Warszawy, późniejszemu mistrzowi tej kategorii. Drugi reprezentant B.K.O.K. DAWID KISZYCKI nie miał sobie równych w kategorii wagowej powyżej 75 kg i zdecydowanie wygrał wszystkie walki pokonując w finale zawodnika z Krakowa. Tym samym DAWID po raz drugi został Mistrzem Polski Juniorów w swojej kategorii wagowej. Największą jednak niespodziankę swojemu nauczycielowi WITOLDOWI CHOIŃSKIEMU 3 Dan sprawiła startująca w kategorii juniorek powyżej 55 kg MAŁGORZATA ŚWIĘC, która biorąc po raz pierwszy udział w MP od razu sięgnęła po złoto.