BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

Wersja Beta

VI Mistrzostwa Polski Juniorów PFK w semi-knockdown

2003-11-22|Piekary Śląskiewróć do listy

Relacja z zawodów:

Już po raz szósty zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w karate w konkurencji walki. Na starcie w Piekarach Śląskich stanęła rekordowa ilość zawodników i zawodniczek (170 osób) z 28 klubów IFK KYOKUSHINKAI i OYAMA KARATE. Zawody rozegrane zostały systemem pucharowym. Białostocki Klub Oyama Karate reprezentowała 4-ro osobowa grupa z której dwóch zawodników po dobrych walkach, awansowało do finału. FILIP ZALESKI startujący w kategorii juniorów starszych (do 18 lat) w wadze do 80 kg pokonał w walce finałowej zawodnika z Lublina i po raz drugi zdobył tytuł Mistrza Polski i złoty medal. Filip jest uczniem I LO w Białymstoku i ma na swoim koncie również tytuł Wicemistrza Polski w Kobudo (kata z tonfą i kijem).
Drugim finalistą białostockiej drużyny został DAWID KISZYCKI, uczeń XIII LO w Białymstoku, który również w kategorii juniorów starszych, ale powyżej 80 kg zdobył tytuł Mistrza Polski i złoty medal pokonując zawodnika z Zabrza. Dawid w 2002 r. zdobył w tej samej kategorii srebrny medal. Wyjazd białostockiej drużyny na MP wsparł "POLMOS" Białystok. Zawodników do startów przygotował WITOLD CHOIŃSKI 3 dan.