BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

Wersja Beta

VIII Mistrzostwa Polski Seniorów w knockdown karate

2003-04-05|Wałbrzychwróć do listy

Relacja z zawodów:

W sobotę odbyły się w Wałbrzychu VIII Mistrzostwa Polski Seniorów Knockdown Karate. W zawodach wzięli udział członkowie organizacji Oyama Karate i Kyokushinkai IFK. Organizatorem turnieju był Wałbrzyski Klub Karate Kyokushinkai IFK, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe. W zawodach uczestniczyło 75 zawodników z 30 ośrodków z całej Polski. Bardzo dobrze wypadli reprezentanci Białostockiego Klubu Oyama Karate, którzy zdobyli dwa złote medale i tytuły mistrzów Polski oraz srebrny medal dla drużyny. W kategorii wagowej do 70 kg ALBERT NAGUSZEWSKI pokonał w eliminacjach zawodnika gospodarzy, a następnie reprezentantów Jeleniej Góry Marcina Stefaniaka i mistrza Polski 2002 r. Mariusza Janickiego. Walka finałowa była bardzo wyrównana i mimo dogrywki sędziowie nie mogli wybrać zwycięscy. Dopiero test łamania desek (temashiwari ) rozstrzygnął rywalizację. Albert rozbił pięć desek, o jedną więcej niż rywal i dzięki temu wygrał. Podobnie wygladała rywalizacja zawodników w kategorii wagowej do 75 kg, w której białostoczanin JACEK HARASIMCZUK pokonał w walce o złoty medal zawodników z Konina, Bochni i Wałbrzycha. Wynik walki finałowej rozstrzygnął test łamania desek. Jacek podobnie jak kolega z drużyny rozbił ich pięć i został Mistrzem Polski.
Zawodnicy BKOK zdobywając tytuły mistrzowskie sprawili swojemu trenerowi WITOLDOWI CHOIŃSKIEMU wspaniały prezent w dziesiąta rocznicę prowadzonego przez niego klubu.