BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

Wersja Beta

XIV Mistrzostwa Polski Juniorów Oyama Karate

2011-05-28|Lublinwróć do listy

Relacja z zawodów:

28 maja w Lublinie odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Juniorów Oyama Karate w kumite. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 108 zawodników i zawodniczek z 26 ośrodków. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublina.
W mistrzostwach wzięła udział reprezentacja Białostockiego Klubu Oyama Karate, której zawodnicy odnieśli duży sukces. Startująca w kategorii juniorek starszych (16-18 lat) do 55 kg Agnieszka Kasjan została Wicemistrzynią Polski, pokonując w drodze do finału bardziej utytułowane zawodniczki. W walce finałowej, po niezwykle wyrównanej dogrywce, uległa przez różnicę wagi Magdalenie Kraszewskiej z Oswięcimia - trzykrotnej Mistrzyni Polski i trzeciej zawodniczce tegorocznych Mistrzostw Europy.
Również juniorzy młodsi spisali się na medal.
Paweł Matyszewski po bardzo dobrych walkach pokonał wszystkich przeciwników i został Mistrzem Polski juniorów młodszych do 60 kg. Natomiast Kacper Łaciński okazał się najlepszy w kategorii juniorów młodszych powyżej 75 kg i również został Mistrzem Polski.
Zawodników do walki przygotował Witold Choiński 5 Dan.

Sukcesy BKOK:

II miejsce - Agnieszka Kasjan - kategoria juniorek starszych (16-18 lat) do 55 kg